Lampka TESLA wykonana z blachy lakierowanej na kolor czerwony i czarny. Lampa posiada możliwość regulacji ramienia w dwóch płaszczyznach – w poziomie i w pionie. Na podstawie praktyczny pojemnik.

 

Włącznik wykonany z białego tworzywa sztucznego, umiejscowiony na podstawie.

 

Lampa pierowtnie służyła do prac warsztatowych, ruchome ramię pozwala na ustawienie klosza pod dowolnym kontem w taki sposób, aby jak najlepiej doświetlić obiekt, nad którym pacowano. Części np. elektroczniczne, śrubki, lub drobne podzespoły odkręcane podczas pracy odkładano do pojemnika na podstawie.

 

Lampa wyróżnia się nie tylko świetnym kompaktowym i błyskotliwym designem, ale także konsekwencją w zaplanowaniu każdego szczegółu, które finalnie składają się na niezwykle harmonijny projekt.

 

Zgeometryzowana, minimalistyczna forma klosza i podstawy nadaje lampie modernistyczny styl. Materiał wykonania podkreśla indyustrialny charakter przedmiotu.

 

Lampa sygnowana TESLA, posiada oryginalną naklejkę producenta.

 

TESLA to byłe państwowe przedsiębiorstwo branży elektronicznej działające w byłej Czechosłowaji. Założone w 1921 r., pierwotnie pod nazwą “Elektra”. Późniejszą nazwę “Tesla” otrzymało w 1946 r.  Do roku 1989 Tesla była państwowym monopolistą w dziedzinie elektroniki. Po zmianach systemowych, które nastą piły w 1989 r. przedsiębiorstwo podzielono na kilka niezależnych półek.

 

Nazwa czechosłowackiego przedsiębiorstwa „Tesla” upamiętniać miała wielkiego wynalazcę i konstruktora Nikola Teslę. Uważa się, iż to właśnie on, a nie Marconni w 1900 roku jako pierwszy stworzył odbiornik radiowy. Spór o patent pomiędzy Teslą a Marconnim, na drodze sądowej trwał ponad czterdzieści lat, a jego pozytywne dla serbskiego inżyniera zakończenie miało miejsce kilka miesięcy po śmierci Tesli w 1943 roku.

Lampa TESLA. Blacha lakierowana. Sygnowana.

730,00 PLN
810,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków