Niewielka grafika wykonana w technice drzeworytu wzdłużnego w stylu art deco. Datowana na lata 30. XX wieku. Grafika należy do cyklu ,,Zboże” podejmującego temat pracy przy żniwach i polu.

 

Preznetowana grafika przedstawia pasterza odzianego w typowy płaszcz, czapkę oraz z laską pasterską w ręku, na tle pejzażu. Krajobraz zajmuje niewielką część pola obrazowego, oddaje jednak wiejski charakter okolicy. Niski horyzont (sięgający mnie więcej ¼ wysokości) ukazuje pola z pasącymi się owcami. Nad nim kłębi się wielka chmura, która stanowi różnocześnie tło dla postaci pasterza. 

 

Technika użyta przez artystę doskonale współgra ze stylistyką art deco. Drzeworyt wzdłużny to jedna z pierwszych technik graficznych, stosowanych w europie od XIV wieku. Deska na której wykonuje się ryt jest cięta wzdłuż pnia, co pozwala na uzyskanie ograniczonego zakresu grubości i gęstości linii. 

 

Stylistyka art deco charakteryzowała się uproszczeniem i geometryzacją form oraz częstym stosowaniem ostro ciętych, wyrazistych linii. Tego typu stylizacja jest widoczna właśnie w prezentowanej grafice.

Pasterz na polu - grafika w stylu Art Deco, Francja lata 30. XX w.

890,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Szerokość 32cm
Wysokość 42cm