Szlachetna biała porcelana z bawarskiej manufaktury Lindner. Popularny temat animalistyczny został w tej figurce sprowadzony do czystej formy, dzięki czemu podkreślone zostały właściwości samego materiału. Biała figurka ze szkliwionej porcelany,  reprezentuje klasykę projektów porcelanowych z lat 50 XX w., 

 

Na podstawie pingwina widoczna sygnatura „Lindner”, oraz „Olga.”.

 

Wytwórnia porcelany znana pod marką Lindner została założona w na początku XX wieku przez Ernsta Lindnera. Przez kilkadziesiąt lat zdobyła sobie dużą sławę, a jej wyroby były eksportowane do ponad 80 krajów. W ofercie marki Lindner znalazły się, podobnie jak w przypadku Rosenthala „Biała Maria”, serwisy „Anna Maria” i „Marie Louise”, które stały się klasycznymi wzorami o niesłabnącej popularności.

 

Porcelanowe figurki z nurtu animalistycznego są grupą wyrobów dekoracyjnych, które miały wykorzystywać możliwości materiału do przekazania całego piękna tematu w nim uwiecznionego. Galopujące konie, spoczywający lew, śpiący pies – to motywy wyrobów porcelanowych które, w przeciwieństwie do form porcelany użytkowej, mają służyć jedynie rytuałowi oglądania i kontemplowania uroku dzieła.

Pingwin, porcelana Sygn. LINDNER, l. 50 XX w.

550,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków