Pejzaż morski wykonany w technice akwareli. Tematem przedstawienia jest brzeg morski. Linia brzegowa biegnie od prawego dolnego rogu i wykonując duże zakole, gubi się na horyzoncie. W tle znajduje się niewielkie miasteczko, z wyszczególnionym wyraźnie budynkiem jednonawowego kościółka.

Ta pełna uroku akwarela została zapewne wykonana jako pamiątka wakacji. Autorka obrazu spędziła je najprawdopodobniej nad morzem Bałtyckim. Jeśli przypuścić, że było to nad polskim odcinkiem morza, w grę wchodziłby tylko wąski pas wybrzeża, ciągnący się mniej więcej od Władysławowa do Gdańska, który wtedy był wolnym miastem.

Warto zwrócić uwagę na niezaprzeczalne walory artystyczne prezentowanej akwareli. Obraz posiada bardzo ograniczoną i delikatną gamę kolorystyczną, niemal niezauważalnie rzuconą na przestrzeń karty papieru, która zdaje się na pierwszy rzut oka dominować. Jednak po chwili zauważyć można jak subtelne niuanse konstruują formę oraz przestrzeń kompozycji – dzięki prawie izolowanemu kładzeniu koloru (np. opracowanie linii brzegowej czy oddalonych domów) oraz bardzo jasnym ich tonom stajemy przez dziełem, które wydaje się dobrze oddawać widok zalany światłem słonecznym – spłaszczającym przedmioty i ujednolicającym je. Taki efekt w najlepszy sposób realizuje założenie obrazu, który miał być de facto artystycznym wspomnieniem lata.

Wymiary: 36,5 cm x 23 cm

Brzeg morski, H. Sosnowska. Akwarela na papierze. Sygnatura autorska w lewym, dolnym rogu. 1931 r.

790,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Długość 36,5 cm
Szerokość 23 cm