Ikona designu XX wieku. Krzesła są połączeniem charakterystycznego stylu mebli z giętego drewna marki Thonet z estetyką secesyjną propagowaną przez Josepha Hoffmanna, austriackiego architekta i projektanta sztuki użytkowej, współzałożyciela Secesji Wiedeńskiej oraz Warsztatów Wiedeńskich.

Prezentowany fotel został wykonany wg projektu, który Joseph Hoffmann stworzył specjalnie dla słynnego Kabaretu Fledermaus, funkcjonującego w Wiedniu od 1907 do 1913 roku. W projektowaniu kompleksowego wystroju Kabaretu oprócz Hoffmanna brali udział również czołowi artyści secesji wiedeńskiej np. Gustav Klimt, Oskar Kokoschka, Anton Kling czy Eduard Wimmer. Oryginalne, secesyjne wnętrze kabaretowe prezentuje się wyjątkowo imponująco dzięki pokrywającej ściany, szatnię i bar mozaice składającej się z 7000 wykonanych z majoliki płytek. Joseph Hoffmann zaprojektował specjalnie dla Kabaretu zestaw mebli Kohn, które do dnia dzisiejszego produkowane są pod tą nazwą.

Krzesła Krzesła


Krzesło wykonane metodą gięcia drewnianych elementów, charakterystyczną dla marki Thonet. Bejcowanie na palisander, czyli drewno tropikalne. Lekka konstrukcja i przejrzysta forma, to cechy typowe dla mebli produkowanych przez markę Thonet. Pomimo z pozoru delikatnej budowy krzesło jest bardzo trwałe i solidne, a przemyślana konstrukcja przekłada się na jego stabilność i ergonomie. Charakterystyczne, półkoliście wygięte oparcie stanowi doskonałą i wygodną podporę dla pleców, dlatego krzesło nadaje się do pracy przy biurku. Stylowa tapicerka w pasy z naprzemiennym połyskiem. 

Dostępne 2 szt

Cena za szt 2.190 zł

Fotele Thonet, Model Fledermaus. Proj. Joseph Hoffmann. Buk gięty, bejcowany na palisander i politurowany. Austria. Pocz. XX w.

2 590,00 PLN
2 900,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków