Dziewiętnastowieczna figurka przedstawia chłopca ubranego według mody XVIII w. Chłopiec wsparty jest o pień drzewa, stoi w pozie lekkiego kontrapostu. Lewą rękę trzyma z przodu, poniżej klatki piersiowej, prawą chowa za sobą. Poza bardzo dostojna jest gestem niewymuszonej autoprezentacji. Całą figurkę charakteryzuje dobre oddanie swobodnej pozy kawalera, który emanuje nonszalancką elegancją.

 

 

Chłopiec ubrany jest według osiemnastowiecznej mody. Na białą szeroką koszulę ma nałożony zielony kaftan ze złotym wykończeniem. Szlacheckie hajdawery – bufiaste spodnie – w kolorze śliwkowym przepasane są żółtym pasem.  Buty z wywiniętymi cholewami. Na podstawie widoczne są neorokokowe złocone  ornamenty.

 

 

Figurka jest wykonana z gatunkowej porcelany najlepszej jakości. Jest dobrze szkliwiona, a sama masa porcelanowa zawiera dużo glinki kaolinowej. Dzięki temu powstaje porcelana o bardzo gęstej gramaturze, ciężka i twarda. Materiał o takich właściwościach pozwala na mistrzowską precyzję w kształtowaniu najmniejszych szczegółów. Figurki tej klasy prezentują najwyższą jakość materialną i artystyczną.

Porcelanowy chłopiec. porcelana, XIX/XX w.

950,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Wysokość 11,5 cm