Zegar gabinetowy wykonany z drewna. Tarcza inkrustowana kością, część indeksów wskazujących godzinę zastąpiona przez litery, które układają się w imię KAZIMIERZ.

 

Kubiczna, zwarta bryła korpusu, oszczędna dekoracja oraz zastosowanie materiałów wysokiej jakości czynią z prezentowanego przedmiotu wręcz modelowy przyklad rzemiosła artystycznego w stylu Art Deco.

 

Styl Art Deco stał w opozycji do bogatych ornamentów eklektyzmu i secesji. Charakteryzowało go nowoczesne dążenie do syntetycznego ujmowania form oraz ich geometryzacji. Piękna poszukiwano wówczas głównie w funkcji przedmiotu użytkowego. Połączenie luksusowych materiałów oraz nienagannych, kubicznych form stało się synonimem elegancji.
 
W odróżnieniu od designu lat 60. XX w, który był stylem demokratycznym, przeznaczonym dla wszystkich, styl Art Deco od zawsze stanowił synonim luksusu i nowoczesności. Twórcy Art Deco wielką wagę przykładali do dokładnego i perfekcyjnego wykonania przedmiotu użytkowego. Chętnie stosowali kosztowne materiały i okleiny najwyższej jakości, co bezpośrednio przekładało się na wysoką cenę produktów.

Zegar gabinetowy w stylu Art Deco, drewno. Lata 30. XX w.

1 600,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków