Egzotyczny pejzaż, którego tematyką jest Bliski Wschód.

 

Obraz przedstawia pustynię o zachodnie słońca oraz dwóch konnych jeźdźców na pierwszym planie, oświetlonych ostatnimi promieniami dnia, wpatrujących się w majaczące na dalszych planach miasto. Pośród dzikich, nieprzyjaznych ostępów pustyni, tuż przed niewielkim odcinkiem dzielących podróżników od cywilizacji, znaleźli nieco wytchnienia w niedużej oazie palm i krzewów. 

 

Dzięki zastosowanej technice gwaszu, kontrasty kolorystyczne są jeszcze bardziej wyraziste i pełne. Dominują barwy ciepłe, dymne pomarańcze zestawione z kontrastującymi z nimi czernią oraz bielą. 

 

Gwasz to technika, w której farbę wodną miesza się z dodatkiem kredy lub ołowiowej albo cynkowej bieli. Stosowana jest w Europie od średniowiecza, a jej rozpowszechnienie nastąpiło w XVII i XVIII wieku. Technika gwaszu różni się od akwareli głównie tym, że obrazy malowane gwaszem mają pełne kolory, a nie prześwitujące jak w akwareli. Malowanie gwaszem jest najczęściej stosowane do wykonywania szkiców dla obrazów olejnych oraz do wykonywania ilustracji do książek, choć są też malarze wyspecjalizowani w gwaszu, stosujący z powodzeniem tę technikę do malowania pełnoprawnych obrazów.

Zachód słonca na pustyni. Gwasz w technice pruszu.

790,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Szerokość 38 cm x 27 cm