Wazon z dwoma uszami wykonany z ceramiki (fajans). Zdobiony ręcznie malowaną dekoracją z motywem lecących kaczek i gałązek drzew iglastych. Malatura dopełniona obfitymi złoceniami, które delikatnie doświetlają całość kompozycji. Złocony ornament zlokalizowany głównie w dolnej i górnej partii wazonu (stopa i kryza), na szmaragdowym tle, a także na uszach.

 

Styl wazonu określić można jako inspirowany stylem chinoiserie, funkcjonującym w europejskiej sztuce, wzornictwie i architekturze XVII w. i będącym jednym z głównych nurtów rokoko.

 

Wazon sygnowany: H. Bequet, Belgium. Posiada również oryginalną naklejkę producenta.

 

Wazon pochodzi z belgijskiej firmy Huberta Bequeta słynącej z produkcji wysokiej jakości ceramiki dekoracyjnej. Hubert Bequet zaczął tworzyć ceramikę w 1926 r. podczas pracy w belgijskiej manufakturze Auguste Mouzin et Cie (AMC). W 1934 r. Bequet otworzył własną fabrykę ceramiki, której największy sukces przypadał na lata 60. XX w. W latach 1982-85 Bequet prowadził jedynie małą pracownię, w której nadal produkował swoje wyroby. Ceramika Bequeta znana była z wysokiej jakości. Wyroby tego artysty prezentowały charakterystyczny, rozpoznawalny styl, którego wyznacznikiem była dekoracyjność, wielokolorowe, wyszukane zdobienia, duża ilość złoceń.

Wazon w stylu rokoko, chinoiserie. Ceramika ręcznie malowana. Sygn. H. Bequet

Sprzedane