Smukły flakon na stopce. Klasyczna forma i wyszukana kolorystyka. Nasilająca się ku dołowi barwa szkła została uzyskana dzięki technice gradacji koloru.

 

Flakon posiada minimalistyczną formę. Stylem nawiązuje do wysokiej klasy niemieckiego wzornictwa czerpiącego z dziedzictwa Bauhausu. Szklane dekoracje w oryginalnej gradientowej kolorystyce były modnymi dodatkami w latach 60. i 70. XX wieku.

 

Bauhaus to niemiecka uczelnia artystyczno-rzemieślnicza powstała w 1919 r. z połącznia Akademii Sztuk Pięknych i Szkoły Rzemiosł Artystycznych, której założycielem był Walter Gropious – jeden z najwybitniejszych architektów epoki modernizmu. Bauchaus uczył architektonicznego myślenia w projektowaniu przedmiotów użytkowych.

 

Projekty artystów wywodzących się z Bauhausu charakteryzowały się dążeniem do redukcji i uproszczeniem formy. Cechy te są charakterystyczne dla modernizmu.

 

W ofercie dostępne są również inne wazony o podobnym wzornictwie. Obłe kształty oraz cieniowane szkło utrzymane w zbliżonej gamie barwnej sprawiają, że prezentowane przedmioty wspaniale komponują się jako zestaw. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Flakon na stopce. Szkło barwione na fioletowo. Lata 60/70. XX w.

250,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Wysokość 21 cm