Dużych rozmiarów wazon wykonany ręcznie, przez artystę ceramika. Wazon charakteryzuje się prostą, modernistyczną formą. Korpus przedmiotu mocno zwężający się ku górze, osadzony na niewysokiej stopce. Powierzchnia wazonu opracowana dekoracyjnie. Zdobienie wykonane przy użyciu nieprzejrzystych glazur w kilku kolorach. W niektórych miejscach na zieloną bazę nałożona została glazura w nieco jaśniejszym lub ciemniejszym odcieniu. Kolory płynnie przechodzą jeden w drugi dając efekt gradacji koloru. Całość dekoracji dopełniają pojedyncze plamki ciemnej glazury, rozmieszczone nieregularnie i tworzące zacieki.

 

Duże rozmiary w połączeniu z artystycznym szkliwieniem sprawia, że wazon jest bardzo efektowny i będzie stanowił dominantę we wnętrzu

 

Artyści ceramicy w latach 50.-70. chętnie eksperymentowali z formą, masami ceramicznymi, techniką szkliwienia, a nawet temperaturą wypalania, dzięki czemu osiągali bardzo ciekawe efekty. Ceramika tego okresu charakteryzuje prostymi formami i intensywną, wyrazistą kolorystyką.

Wazon, ceramika artystyczna, lata 60.-70. ŁYSA GÓRA

Sprzedane