Duński  highboard wykonany w latach 60.  Drzewo tekowe po konserwacji. Mebel odznacza się prostą formą opartą na geometrycznych kształtach i czystych liniach, oraz wyważonymi proporcjami, co jest charakterystyczne dla duńskiego wzornictwa lat 60. i 70.  Highboard stanowi  ikonę designu, jest przykładem cenionego na świecie, ciepłego, duńskiego modernizmu.

Mebel ustawiony na wysokich nóżkach. Wyposażony w drzwi przesuwne, zamontowane wewnątrz półki i  pięć wysuwanych szuflad. Drzwi przesuwne to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu ograniczmy konieczność pozostawiania przy meblu dużej przestrzeni pozwalającej uchylać drzwiczki. Jego dekorację stanowią piękne uchwyty wykonane z litego drewna tekowego.  Duński highboard stanowi dobre połączenie funkcji ekspozycji i przechowywania.  Z uwagi na wymiary umożliwia ustawienie i zawieszenie nad nim galerii przedmiotów, które będą eksponowane na wysokości wzroku.

Warte podkreślenia jest to, że model ten wyróżnia się proporcjami i świetnym rytmem drzwi i szuflad, jest to jeden z bardziej wyszukanych projektów. Mebel po  konserwacji.

Duński design jeszcze przed II Wojną Światową  określany był jako ciepła i atrakcyjna odmiana stylu nowoczesnego. Po wojnie natomiast duńskie wzornictwo uznawane było jako jedno z najdoskonalszych. Charakteryzowało się ono odwołaniem do tradycyjnego, skandynawskiego rękodzieła oraz funkcjonalnością.

Highboard. Tek. Po konserwacji. Dania. lata 60. Po konserwacji.

8 800,00 PLN
Wysyłka kurierem (Europa) 150,00 PLN
Wysyłka kurierem (Polska) 200,00 PLN
Wysyłka kurierem (USA) 0,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Szerokość Szer. 189 cm Gł. 43 cm Wyś. 123 cm