Piękny, dekoracyjny talerz o niezwykłej, ażurowej formie, nawiązującej do wzorców orientalnych. Sygnowany na odwrocie – MADE IN HUNGARY.

 

 

Talerz odznacza się niezwykłą finezją wykonania. Tak ażurowa forma wykonana w fajansie, który w przeciwieństwie do porcelany jest dużo cięższy do formowania, ze względu na odmienną strukturę masy. Oddanie tak drobnych szczegółów i wycięcie tak ogromnej ilości ażurowych prześwitów wiąże się z ogromnym nakładem pracy, niezwykle wprawnego twórcy.

 

 

Stroboskopowa kompozycja, zbiega się w centrum w stylizowanym motywie wielopłatkowego kwiatu. Wyłogi talerza stanowi delikatna plecionka z wici roślinnej, którą zdobi 6 medalionów z motywem kwiatu, oraz kolejnych 6 małych kwiatuszków. Całość zamyka brzeg o falbaniastym wykroju. Talerz jest ręcznie malowany barwami bieli, błękitu, oraz różu i złamanego brązu.

 

 

Dekoracja nawiązuje do wzorców orientalnych, popularnych na terenach Węgier. Węgrzy szczycą się swoim nietypowym na terenie Europy pochodzeniem – północno-azjatyckim. Często powtarzają też legendę, mówiącą o pochodzeniu ich ludu od samych Hunów. Bardzo chętnie sięgają więc do tradycji artystycznej orientu. Prezentowany talerz stanowi piękny przykład tego typu sztuki.

Talerz z ażurową dekoracją w stylu orientalnym. Fajans

280,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków