Duża szafa dwudrzwiowa o falującym froncie. Okleina o widocznym uslojeniu na drzwiach zakomponowana w dekoracyjne płyciny, które dopełnone zostały intarsjami z motywem kwiatów.

 

Technika intarsji polega na tworzeniu obrazu na powierzchni drewnianego przedmiotu, poprzez wykładanie tej powierzchni innymi gatunkami drewna. Niekiedy drewno dodatkowo podbarwiano, bejcowano lub podpalano, aby uzyskać odpowiedni kolor. Ta technika zdobnicza znana jest już od starożytności, jednak szczególnie rozwinęła się w okresie renesansu i baroku.

 

Narożniki, nogi, i dolną listwę szafy zdobią mosiężne detale z otywem ornamentu rocaille. Ornament ten  po raz pierwszy pojawił się ok. 1730 r. Jest on charakterystyczny dla zdobnictwa XVIII w. i stylu rokoko. Wyglądem przypomina muszlę lub stylizowaną falę morską.

 

Drzwi szafy zamykane na klucz, dziurki od klucza zdobią dekoracyjne szyldy z ornamentem rocaille. Wnętrze szafy podzielone na poziome półki. Dodatkowo wewnątrz znajdują się dwie szuflady wyściełane aksamitną tkaniną w kolorze kobaltowym. Szuflady doskonale nadają się do przechowywania biżuterii.

 

Szafa stanowi piękny przykład stylu eklektycznego, który łączy elementy i motywy dekoracyjne znane z ubiegłych epok.

 

Szafa francuska, zdobiona ornamentem rocaillowym i intarsją

11 900,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków