Stolik wykonany z masywu drewna dębowego, politura na wysoki połysk. Mebel cechuje trwałość i solidność wykonania. Proste nogi połączone praktyczną śródpółką, która dodatkowo stabilizuje konstrukcję.

 

Modernistyczna, syntetyczna forma stolika oraz zastosowanie materiałów wysokiej jakości sprawia, że mebel wpisuje się w awangardę lat 30. XX w.

 

Stolik posiada oryginalną naklejkę producenta.

 

Styl Art Deco stał w opozycji do bogatych ornamentów eklektyzmu i secesji. Charakteryzowało go nowoczesne dążenie do syntetycznego ujmowania form oraz ich geometryzacji. Piękna poszukiwano wówczas głównie w funkcji przedmiotu użytkowego. Połączenie luksusowych materiałów oraz nienagannych, kubicznych form stało się synonimem elegancji.

 

W odróżnieniu od designu lat 60. XX w, który był stylem demokratycznym, przeznaczonym dla wszystkich, styl Art Deco od zawsze stanowił synonim luksusu i nowoczesności. Twórcy Art Deco wielką wagę przykładali do dokładnego i perfekcyjnego wykonania przedmiotu użytkowego. Chętnie stosowali kosztowne materiały i okleiny najwyższej jakości, co bezpośrednio przekładało się na wysoką cenę produktów.

 

 

Stolik Art Deco, z masywu drewna dębowego. Politurowany. Polska, lata 30. XX w.

3 900,00 PLN
Wysyłka kurierem (Europa) 200,00 PLN
Wysyłka kurierem (Polska) 100,00 PLN
Wysyłka kurierem (USA) 250,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Szerokość 70 cm
Wysokość 61 cm
Głębokość 37 cm