Niewielkich rozmiarów stolik okleinowany drewnem orzechowym o widocznym usłojeniu. Oktagonalny blat wsparty na czterech spłaszczonych nogach, w dolnej części połączonych dodatkową półką.

 

Modernistyczna, syntetyczna forma stolika oraz zastosowanie materiałów wysokiej jakości sprawia, że mebel wpisuje się w awangardę lat 30. XX w.
 
 
Styl Art Deco stał w opozycji do bogatych ornamentów eklektyzmu i secesji. Charakteryzowało go nowoczesne dążenie do syntetycznego ujmowania form oraz ich geometryzacji. Piękna poszukiwano wówczas głównie w funkcji przedmiotu użytkowego. Połączenie luksusowych materiałów oraz nienagannych, kubicznych form stało się synonimem elegancji.
 
W odróżnieniu od designu lat 60. XX w, który był stylem demokratycznym, przeznaczonym dla wszystkich, styl Art Deco od zawsze stanowił synonim luksusu i nowoczesności. Twórcy Art Deco wielką wagę przykładali do dokładnego i perfekcyjnego wykonania przedmiotu użytkowego. Chętnie stosowali kosztowne materiały i okleiny najwyższej jakości, co bezpośrednio przekładało się na wysoką cenę produktów.

Stolik oktagonalny, Art Deco. Okleina orzech. Lata 30. XX w.

4 860,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków