Niewielkich rozmiarów stolik okleinowany drewnem orzechowym o widocznym usłojeniu. Oktagonalny blat wsparty na czterech spłaszczonych nogach, w dolnej części połączonych dodatkową półką.

 

 

Modernistyczna, syntetyczna forma stolika oraz zastosowanie materiałów jest charkterystyczny dla  awangardę lat 30. XX w.

 

 

Styl Art Deco stał w opozycji do bogatych ornamentów eklektyzmu i secesji. Charakteryzowało go nowoczesne dążenie do syntetycznego ujmowania form oraz ich geometryzacji. Piękna poszukiwano wówczas głównie w funkcji przedmiotu użytkowego. Połączenie luksusowych materiałów oraz nienagannych, kubicznych form stało się synonimem elegancji.

 


 
W odróżnieniu od designu lat 60. XX w, który był stylem demokratycznym, przeznaczonym dla wszystkich, styl Art Deco od zawsze stanowił synonim luksusu i nowoczesności. Twórcy Art Deco wielką wagę przykładali do dokładnego i perfekcyjnego wykonania przedmiotu użytkowego. Chętnie stosowali kosztowne materiały i okleiny najwyższej jakości, co przekładało się wysoką cenę produktów.

Stolik oktagonalny, Art Deco. Okleina orzech. Lata 30. XX w.

5 900,00 PLN
Wysyłka kurierem (Europa) 70,00 PLN
Wysyłka kurierem (Polska) 49,00 PLN
Wysyłka kurierem (USA) 90,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Szerokość 50 cm x 50 cm
Wysokość 63 cm