Duży stół w stylu Mid Century Modern, fornirowany palisandrem. Mebel stanowi wysokiej klasy przykład duńskiego wzornictwa połowy XX w.

 

Forma stołu oparta na geometrycznych kształtach i czystych liniach charakterystycznych dla stylu Mid Century Modern. Prostokątny blat wsparty na zwężających się do dołu nogach, połączonych łącznikami o organicznym kształcie. Stół w całości fornirowany palisandrem, który charakteryzuje się dekoracyjną strukturą.

 

Palisander to egzotyczny i kosztowny gatunek drewna, który obecnie posiada status gatunku chronionego. Charakteryzuje się dużą twardością. Posiada walory jakościowe i dekoracyjne.  W meblarstwie stosuje się zazwyczaj cienkie foszty fornirowe jako okleinę.

 

Duński design jeszcze przed II Wojną Światową  określany był jako ciepła i atrakcyjna odmiana stylu nowoczesnego. Po wojnie natomiast duńskie wzornictwo uznawane było jako jedno z najdoskonalszych. Charakteryzowało się ono odwołaniem do tradycyjnego, skandynawskiego rękodzieła oraz funkcjonalnością.

Stół duński w stylu Mid Century Modern, fornirowany palisandrem

8 900,00 PLN
Wysyłka kurierem (Europa) 1 400,00 PLN
Wysyłka kurierem (Polska) 600,00 PLN
Wysyłka kurierem (USA) 1 400,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Długość 180 cm
Szerokość 90 cm