Srebrna łyżeczka do cukru, wykonana w Polsce. Dekoracyjna forma z dużym czerpakiem. Rączka zdobiona ornamentem listkowym. Sygnowana HEFRA.

 

Srebrne naczynia  i sztućce ceniono szczególnie ze względu na trwałość, odporność na zarysowania, połysk oraz doskonałą jakość. Dodatkową zaletą srebra są jego wyjątkowe właściwości antyseptyczne i bakteriobójcze. 

 

HEFRA to polska marka produkująca sztućce i galanterię stołową, jej historia sięga lat 20. XIX wieku.Firmę założył przybyły z Francji Alfons Fraget, który współpracował ze swoim bratem Józefem. Marka funkcjonował pod nazwą Fraget i rozszerzała dystrybucję polskiego srebrna również na inne kraje. Fraget produkował sztućce dla arystokracji, zaopatrywał dwory z różnych zakątków świata, z czasem sztućce te zaczęły wyposażać polskie hotele, kasyna, instytucje rządowe, a nawet statki. Po II wojnie światowej Fraget jak i konkurujący z nim zakład braci Henneberg uległy zniszczeniu i ograbieniu, w tym czasie marki te zostały znacjonalizowane. Do lat 60. XX wieku fabrykom nie udało się odzyskać dawnej świetności, dlatego zdecydowano się na połączenie marek ze sobą, wtedy zaczęli funkcjonować pod nazwą Hefra.

Srebrna łyżeczka z ornamentem listkowym. Sygn. HEFRA. Polska.

Sprzedane