Dużych rozmiarów figurka przedstawiająca śmiejącego sie Buddę otoczonego pięciorgiem dzieci. Figurka wykonana z białej porcelany, ręcznie malowana.

 

Przedstawienie śmiejącego się Buddy (nazywany równiez Tłustym Buddą, Pu-Tai) wywodzi sie z chińskiego folkloru. Budda przedstawiany jest jako usmiechniety buddyjski mnich z ogoloną głową i dużym brzuchem. Według legendy chiński mnich Pu-Tai Ho-Shang podróżował po Chinach aby szerzyć buddyzm. Jego radosny stosunek do życia, beztroska i dobroć sprawiały, że często otaczały go dzieci, dlatego zyskał przydomek Szczęśliwy Budda.

 

Śmiejący się Budda użnawany jest za symbol szczęścia, dostatku, harmonii i radości. Wizerunek śmiejącego się Buddy popularny jest również w Japonii, a posążki z jego przedstawieniem często stawiane są w domu i pracy.

 

Przedstawienie śmiejącego się Buddy z dziećmi posiada również tradycyjne motywy symboliczne. Jedno z dzieci tulących sie do Buddy trzyma w rece kwiat lotosu – symbol piękna, czystości i harmonii. Szata Buddy ozdobiona jest charakterystycznymi kolistymi znakami szczęścia. W lewej ręce Budda trzyma buddyjska malę, czyli sznur modlitewny. 

 

Śmiejący się Budda, figurka porcelanowa

790,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Szerokość 21 cm
Wysokość 21 cm