Duży serwis na 12 osób, sygnowany Rosenthal Germany, Studio-line. Projekt nazwany Suomi Antracite, autorstwa znanego fińskiego artysty  Timo Sapraneva. Zestaw składa się z 12 filiżanek,  dzbanka, mlecznika, małej i dużej cukiernicy, solniczki, 6 jajeczników,  małej miseczki i trzech dużych mis  o zróżnicowanych wymiarach.

 

Proste, geometryczne  formy bezpośrednio nawiązują do stylu Bauhausu. Widoczna kubiczność i redukcja bryły i dekoracyjności na rzecz funkcjonalności. Ozdobę tych niezwykle ciekawych form stanowią metalowe rączki i ciemne linie okalające bryły.

 

 

Timo Sarpaneva  (1926-2006)  był wpływowym fińskim projektant form przemysłowych, rzeźbiarzem i edukatorem. Wykonywał innowacyjne prace w szkle  w których łączył funkcje użytkowe z artystyczną formą.  Związał swoją karierę  z fabryka szkła artystycznego i użytkowego Iittala, zaprojketował jej logo a w latach 60. opracował metodę produkcji szkła przypominającego lód.  W swojej twórczości wykorzystywał też inne materiały, m.in. metale, tekstylia, czy porcelanę.

 

Marka Rosenthal została założona przez niemieckiego projektanta i przemysłowca Philippa Rosenthala. Historia firmy sięga 1879 r. kiedy to Rosenthal założył swoją pierwszą pracownię malowania porcelany. W krótkim czasie malarnia osiągnęła ogromny sukces, co pozwoliło Rosenthalowi na otwarcie Fabryki Porcelany w 1889 r. Od początku działalności w firmie duży nacisk kładziono na najwyższą jakość porcelany, oraz na wzory idące w parze z panującą modą. Marka Rosenthal od lat nieprzerwanie kształtuje trendy na rynku, a wzory takie jak Biała Maria, czy Donatello do dzisiaj cieszą się niesłabnącą popularnością. Przez lata działalności marka Rosenthal często podejmowała współpracę ze znanymi artystami takimi jak Andy Warhol, Raymond Loewy, czy Bjorn Wiinblad.

Serwis Rosenthal Suomi Antracite. Timo Sapraneva. Na 12 osób.

980,00 PLN
Wysyłka kurierem (Europa) 60,00 PLN
Wysyłka kurierem (Polska) 39,00 PLN
Wysyłka kurierem (USA) 80,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków