Piękna sekretera w stylu empire o bogatych zdobieniach z mosiądzu i złoconego brązu.

 

Mebel ma klasyczną, szafiastą formę, o geometrycznej bryle z wieloma elementami przełamującymi jej prostotę. Pojawiają się motywy charakterystyczne dla stylu empire – zwężające się pilastry, klasyczne kanelowane pilastry i przede wszystkim sfinksy.

 

Główki sfinksów, umieszczone symetrycznie po dwóch stronach, wieńczą pilastry, wspierając gzyms koronujący. Stopy sfinksów widoczne u samego dołu, wpierają się na wydatnych, wysuniętych do przodku kanelowanych pilastrach, okalających dolną, dwudrzwiową część szafy. Część środkową stanowi uchylny blat z zamykaną częścią na przechowywanie cennych dokumentów i kosztowności.

Nad nią dodatkowo znajduje się szuflada, z dwoma uchwytami wykonanymi, tak jak sfinksy ze złoconego brązu.

 

Mebel luksusowo wykończony – zdobi także piękny fornir z wyselekcjonowanych płatów drewna układanych we wspaniałą, symetryczną kompozycję. Formy podkreśla wyjątkowa ozdoba, jaką jest żyłkowanie – umieszczone w masywie aplikacje z mosiądzu okalająca fronty cienką, złotą linią.

 

Sekretery należały do najważniejszych i najlepszych mebli stanowiących wyposażenie domu. Przechowywano w nich cenne dokumenty rodzinne i majątkowe oraz precjoza. Stąd wyróżniająca tego typu meble bogata dekoracja i luksusowy charakter odpowiadający przechowywanym wewnątrz kosztownościom.

 

Mebel przed konserwacją.

Sekretera Empire z ozdobnym żyłkowaniem i sfinksami Ormulou

6 900,00 PLN
Wysyłka kurierem (Europa) 400,00 PLN
Wysyłka kurierem (Polska) 200,00 PLN
Wysyłka kurierem (USA) 500,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków