Wyjątkowy  duński sekretarzy wykonany  w latach 60. Mebel  posiada wiele szufladek i skrytek, które pomieszczą dokumenty, przybory piśmiennicze i drobiazgi właściciela.

 

Mebel wykonany z drewna tekowego. Odznacza się prostą, geometryczną formą charakterystyczną dla duńskiego designu lat 60. Korpus z czterema wysuwanymi szufladami, uchwyty drewniane. Górna część składa się z sekretarzyka z blatem do pisania oraz trzech szufladek ułożonych w jedenj linii. Mebel łączy w sobie dwie funkcje, przechowywania i biurka.

 

Część nastawy z częścią komody została połączona miękką linią. Na styku łączeń szufladek wystepują w górnej kondygnacji dwa metalowe, mosiężne pręciki tworzące podziały w środkowej półce, które dodaja stylu i lekkości. Dodatkowa, płytka pułeczka w najwyżej kondygancji.Typowe dla duńskiego designu toczone nogi. Całość została świetnie wymierzona, jest to standard ergonomii duńskich mebli, głębokość szafki wynosi 40 cm a wysokość 110 cm.

 

Mebel ten świetnie nadaje się  do przechowywania ważnych przedmiotów jak klucze, dokumenty, paszporty, notatki i inne drobazgi. W każdej chwili poprzez zamknięcie szuflady można ukryć tą zawartosc przed okiem i zasiegiem osób trzecich.

 

Duński design jeszcze przed II Wojną  określany był jako ciepła i atrakcyjna odmiana stylu nowoczesnego. Po wojnie natomiast duńskie wzornictwo uznawane było jako jedno z najdoskonalszych. Charakteryzowało się ono odwołaniem do tradycyjnego, skandynawskiego rękodzieła oraz funkcjonalnością.

 

 

Mebel po profesjonalnej renowacji.

 

 

Sekretarzyk tekowy, Dania, lata 60.

3 200,00 PLN
Wysyłka kurierem (Europa) 0,00 PLN
Wysyłka kurierem (Polska) 190,00 PLN
Wysyłka kurierem (USA) 0,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Szerokość 84 cm
Wysokość 110 cm
Głębokość 40 cm