Figurka w rozpoznawalnym stylu MURANO, formowana ręcznie. Wykonana w szkle tonowanym, odcień szarości płynnie przechodzi od grzbietu w kierunku transparentnego podbrzusza i ogona. Nasilająca się barwa szkła została uzyskana dzięki technice gradacji koloru.

 

Sylwetka zwierzęcia mocno wygięta w kształt litery C. Figurkę cechuje dynamizm przedstawienia.

 

Ryba ustawiona na niewysokiej podstawie o charakterystycznej formie fali.

Włoska wyspa Murano słynie z wyrobu szkła artystycznego o wyszukanych formach i kolorystyce. Historia produkcji szkła na wyspie sięga XIII w., kiedy to wszystkie weneckie wytwórnie szkła przeniesiono na wyspę z obawy przed pożarem. Przez wieki opracowano i udoskonalono w tym rejonie technologie otrzymywania wielu rodzajów szkła, np. szkła kryształowego,  szkła z pasemkami złota (aventurine), szkła kolorowego (millefiori), szkła emaliowanego (smalto), czy szkła mlecznego (latticino).


Techniki wytwarzania szkła artystycznego opracowane przez stulecia są wykorzystywane przez rzemieślników z Murano do dzisiaj. Ośrodek ten produkuje całą gamę wyrobów szklanych, np. biżuterię, szkła artystyczne, korki do wina, a także słynne murańskie żyrandole.

 

Ryba, szkło dekoracyjne, formowane ręcznie. MURANO.

790,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków