Przepiękny obraz Polskiego malarza działającego na emigracji w Paryżu. Pejzaż ukazuje most nad Sekwaną. Obraz sygnowany, wykonany w 1929 roku w technice farb olejnych na płótnie.

 

Urokliwy pejzaż z widokiem na most i Sekwanę. Jaroszewicz fantastycznie oddał piękno przyrody i ukazał trudny do uchwycenia na płótnie temat jakim jest woda i migoczące na niej refleksy światła. W centrum kompozycji malarz umieścił wysokie drzewa, porastające brzeg rzeki. Lewą stronę kompozycji  dominuje, wysoka sylweta schodów. Obraz w jasne, przepełnionej słońcem kolorystyce.  Oprawiony w gładką, złotą ramę.  Sygnatura artysty widoczna w lewym dolnym rogu. Z tyłu obrazu liścik z tytułem, artystom i ceną obrazu.

 

Roman Jarosz to polski malarz żyjący w latach 1888- 1932. Studiował w pracowni Teodora Axentowicza na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Rysunku i malarstwa uczył się także w Monachium oraz w Paryżu. Uczęszczał na lekcje do Maurice Denisa. W Paryżu brał udział w Salonie Jesiennym i Salonie Niezależnych. Głównym tematem jego prac były pejzaże, kwiaty i martwe natury, jednak największą popularność dały mu sceny ukazujące Paryskie ulice, place i targi.

 

Roman Jarosz. Paryż. Most nad Sewaną. 1929 rok. Olej na płótnie

9 000,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Szerokość 72 cm