Reprodukcja szkicu autorstwa Ludwiga Kocha znanego i powszechnie cenionego wiedeńskiego artysty, tworzącego między innymi dla dworu cesarskiego.

 

Praca wykonana podczas pobytu w Kwaterze Wojennej Arcyksięcia Leopolda Salwatora. Obraz jest powielonym w druku rysunkiem ołówkowym. Składa się z reprodukcji trzech szkiców, przedstawiających głowy wojskowych wraz z ich autografami oraz drukowanymi podpisami, identyfikującymi osoby. Prezentowana karta pochodzi z bardzo ciekawej publikacji, wydanej na początku I wojny światowej, noszącej tytuł Skizzen aus dem Kriegshofquartier („Szkice z głównej Kwatery Wojennej”), prezentującej luźne rysunki, powstałe w drugiej połowie roku 1914, autorstwa Ludwiga Kocha.

 

Sam autor urodził się w 1866 roku w Wiedniu i do końca życia związany był ze stolicą cesarstwa Autro-Węgier. W latach 1883 – 1891 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu. Jego klientami byli przede wszystkim członkowie dworu cesarskiego, ale także członkowie rodów szlacheckich oraz oficerowie pułków kawalerii. Koch jest autorem min. znanego obrazu, przedstawiającego spotkanie cesarzy Franciszka Józefa I z Wilhelmem II. Jego oleje, gwasze i akwarele znajdują się dziś w wielu galeriach na świecie, przede wszystkim w Hofburgu, Kunsthistorischesmuseum, Muzeum Historii Wojskowiej oraz w Albertinie.

 

Koch był znakomitym malarzem i rzeźbiarzem, znanym przede wszystkim z doskonałych portretów koni. Ta umiejętność i specjalizacja przesądziła o tematyce jego obrazów, które zdominowane zostały przez batalistykę i historyzm. Prace Kocha wykorzystywało Cesarskie Wojenne Biuro Prasowe, które często reprodukowało obrazy na kartkach pocztowych. Siłą rzeczy więc to właśnie Koch został zaproszony do Kwatery Wojennej Arcyksięcia Leopolda Salwatora, mieszczącej się w owym czasie w Nowym Targu (od 10 sierpnia do 6 listopada 1914 roku). Z tego właśnie okresu pochodzą szkice, które zostały potem opublikowane w niewielkim nakładzie w Wiedniu w wydawnictwie L. W. Seidel i syn.

Reprodukcja szkicu przedstawiającego wojskowych, Szkice z Kwatery Wojennej, Ludwig Koch. 1914 r.

270,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków