Portret autorstwa Heleny Lang (1874 - 1963), polskiej malarki silnie związanej z lwowskij środowiskiem artystycznym. W latach 1889-1892 kształciła się w zakresie malarstwa i rysunku w Szkole Przemysłowej we Lwowie, a od 1906 r. kontynuowała naukę w prywatnej szkole rysunkowej Stanisława Kaczora - Batowskiego. Studia ukończyła w monachijskiej akademii Damen - Akademie des Kunstlerinneverein.

 

Zadebiutowała w 1914 r. na lwowskim Salonie Wiosennym Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Była członkiem Związku Artystek Polskich, w czasie okupacji należała do Związku Malarzy Ukrainy. Po wojnie osiadła w Tarnowie.

 

W twórczości Heleny Lang dominowały portrety, malowała również nartwe natury i sceny rodzajowo-intymne. Zarówno pod względem tematyki jak i stylu prezentowany portret chłopce jest charakterystyczny dla realistycznego malarstwa portretowego, w którym Helena Lang najlepiej się realizowała.

 

Chłopiec przedstawiony w półpostaci, twarz ujęta z profilu. Postać przedstawiona na zielono-niebieskim tle, które w dolnej partii przechodzi w lekki róż. Kompozycja budowana głównie za pomoca plamy barwnej. Przedstawienie utrzymane w konwencji realistycznej.

 

Opbraz oprawiony w drewnianą, rzeźbioną i złoconą ramę.

 

Obraz sygnowany.

Portret chłopca, Helena Lang. Olej na płótnie. Sygnowany.

3 200,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków