Porcelanowy serwis wyróżnia się subtelną dekoracją oraz delikatną kubaturą naczyń. 

 

Komplet został zaprojektowany przez słynnego duńskiego artystę i projektanta Bjørn’a Wiinblad’a. Firma Rosenthal znana jest ze współpracy z najlepszymi twórcami, co sprawia, że ich wyroby obok tradycyjnych wzorów posiadają również nowatorskie rozwiązania formalne. Serwis składa się z pięciu filiżanek ze spodeczkami, mlecznika, cukierniczki oraz dzbanka. Naczynia zostały ozdobione subtelną dekoracją w formie wiązek różyczek. Forma poszczególnych przedmiotów została oparta na obłych kształtach, które doskonale współgrają z dekoracją i nadają romantycznego charakteru całemu zestawowi.

 

Sygn. Rosenthal Germany, Studio-line. 

 

Marka Rosenthal została założona przez niemieckiego projektanta i przemysłowca Philippa Rosenthala. Historia firmy sięga 1879 r. kiedy to Rosenthal założył swoją pierwszą pracownię malowania porcelany. W krótkim czasie malarnia osiągnęła ogromny sukces, co pozwoliło Rosenthalowi na otwarcie Fabryki Porcelany w 1889 r. Od początku działalności w firmie duży nacisk kładziono na najwyższą jakość porcelany, oraz na wzory idące w parze z panującą modą. Marka Rosenthal od lat nieprzerwanie kształtuje trendy na rynku, a wzory takie jak Biała Maria, czy Donatello do dzisiaj cieszą się niesłabnącą popularnością. Przez lata działalności marka Rosenthal często podejmowała współpracę ze znanymi artystami takimi jak Andy Warhol, Raymond Loewy, czy Bjorn Wiinblad.


Serwis do kawy marki Rosenthal, proj. Bjørn Wiinblad, biała porcelana fakturowana koronkowo z delikatną malaturą w formie różyczek, Niemcy, XX w.

1 290,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków