Grafika reklamowa piwa marki Carlsberg Pilsner. Na pierwszym planie grupa trzech osób jadących na rowerach w stronę budynków browaru Carlsberg, oznaczonych logiem marki. Zarówno mężczyźni, jak i kobieta ubrani są w strone z epoki, prezentujące modę panującą na początku XX w. Poniżej sceny logotyp firmy Carlsberg.

 

Prezentowany plakat jest przykłądem sztuki reklamy z początku XX w. Poprzez wyraziste kolory i piękne opracowanie graficzne, reklamy i opakowania reklamowe przyciągały uwagę konsumentów.  Niejednokrotnie zdobnictwo opakowań nawiązywało do nurtów artystycznych powszechnie panujących w danym okresie, np. Art Deco.

 

W przypadku prezentowanego plakatu elementem datującym jest logo marki Carlsberg Pilsner zaprojektowane przez Thorvalda Bindesbøll. Czerwona korona upamiętnia fakt, iż Carlsberg był pierwszym duńskim browarem, który został oficjalnym dostawcą piwa dla duńskiego dworu królewskiego. LIść chmielu symbolizuje naturalne skłądniki wykorzystywane do warzenia piwa. 

 

Firma Carlsberg to jedno z największych na świecie, duńskie przedsiębiorstwo piwowarskie. Założone zostało w 1847 r. przez J.C. Jacobsena.

Plakat reklamowy Carlsberg Pilsner. I poł. XX w.

Sprzedane