Druk kolekcjonerski – kopia obrazu Picassa z 1954 roku – jednego z najbardziej znanych obrazów przedstawiających drugą żonę artysty i największą muzę jego życia - Jacqueline Roque (Picasso).

 

Jacqueline została namalowana w ujęciu ¾ siedząc z podkulonymi nogami, ze skrzyżowanymi na wysokości kolan dłońmi. Artysta podkreślił posągową twarz kochanki, wyraziste kości policzkowe i długą szyję. Formy są zredukowane, przerysowane, wręcz karykaturalne. Kolory wyraziste i ostre. Plany nachodzą na siebie tworząc dynamiczną kompozycję. Wszystkie cechy wpisują się w nurt kubizmu, którego ojcem założycielem był Picasso.

 

Druk z lat 70. z edycji limitowanej – o wartości kolekcjonerskiej. Warto podkreślić, że do dziś twórczość Picassa jest objęta prawami autorskimi. Rozpowszechniać i drukować jego dzieła mogą tylko wydawnictwa i placówki muzealne do tego uprawnione. Co sprawia, że nawet plakaty z wystaw Picassa są chętnie kolekcjonowanymi drukami.

 

Prezentowany druk został oprawiony w indywidualnie zaprojektowaną ramę ze złotym wykończeniem w formie ozdobnego sznura i szerokim, żółtym passe partout z tytułem dzieła.

Picasso. Jacqueline aux mains croisees. Druk kolekcjonerski. Lata 70.

Niedostępny