Pejzaż z domem i kwitnącą jabłonią. Przepiękna wiosenna kompozycja. Sygnowany A Vilain, wykonany w 1929 roku.  Ciekawy kadr złożony z drogi prowadzącej na mostek, która z uwagi na zastosowaną perpsketywę tworzy wyraźny łuk. Na pierwszym planie widać tektonikę terenu. Kompozycja centralna. Droga i wszystkie główne elementy obrazu prowadzą w stronę centrum, na którym widnieje fasada domu i kwitnąca jabłoń. Bliski kadr, który ujmuje pejzaż jedynie fragmentarycznie.

 

W obrazie widać ogromny zachwyt malarza nad urodą pejzażu i natury. Nietypowa kompozycja, której tematem jest stara chata z drewnianą elewacją z bali. Wiejski pejzaż, skromnych chat opromienia poranne słońce.Artysta w swojej kompozycji poszedł w kierunku abstrakcji,   grube pociągnięcia pędzla i widoczna geometryzacja form. Widać mocne linie i centralizujący ruch,  tworzący złudzenie zniekształconego obrazu, widzianego przez soczewkę.

 

Rzeczywistość wykadrowana w mistrzowski sposób. Piękna, ciemna kolorystyka oparta na zieleniach, niebieskim i szarościach. Kolory rozświetla  czerwień dachu, kontrastująca z białą fasadą i kwitnącym drzewem owocowym, którego miękkie liście i owoce nabierają lekko różowego odcienia. Artysta wyraźnie zaznaczył cień kładący się na zielonej trawie, która dzięki niemu zmienia odcień na lekko niebieskawy.

 

Obraz oprawiony w  złote passepartout wzbogacone czerwienią miniową korespondującą z kolorystyką pejzażu.  Passepartout i prosta rama modernizują kompozycję, dzięki czemu może ona stanowić wspaniałą dekorację nowoczesnych wnętrz. 

Pejzaż z czerwonym dachem i kwitnącą jabłonią. Sygn. 1929

3 400,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Szerokość 56 x 48 cm