Pejzaż autorstwa polskiego malarza, Władysława Fuska, wykonany tradycyjna techniką malarstwa olejnego na płótnie. Sygnowany w prawym dolnym rogu nazwiskiem malarza.

 

Obraz przedstawia widok polskiego krajobrazu latem. Na pierwszym planie widoczne wiejskie zabudowania umiejscowione przy drodze, otoczone podwórkami oraz bujna roslinnością. Zastosowana perspektywa – wieś widziana od góry, z dużej wysokości - pozwala autorowi na dostrzeżenie i przedstawienie na obrazie kolejnych planów kompozycyjnych, na których widoczne są pola uprawne, dalsze pojedyńcze zabudowania, m. in. kościół, a w końcu równinny krajobraz, który na linii horyzontu łaczy się z pasem szarego nieba.

 

Kompozycja budowana przede wszystkim za pomoca plamy barwnej. Obraz malowany swobodnie, z widocznymi pociagnięciami pędzla. Plamy barwne budują dynamikę kompozycji, sprawiają, że widok wydaje sie rozedrgany, co szczególnie widoczne jest w partii bujnych koron drzew, które wydają sią poruszać na wietrze. Kolejne plany kompozycyjne oddane przy pomocy perspektywy powietrznej.

 

Obraz posiada oryginalna nalepkę Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pieknych w Krakowie

Pejzaż polski, sygn. W. Fusek, olej na płótnie

6 500,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Szerokość 59 cm x 68 cm