Para kinkietów w stylu amerykańskiego Art Deco, którego odmianą jest styl Hollywood Regency.  Kinkiety odznaczają się syntetyczną formą opartą na kształtach figur geometrycznych, co jest główną cechą stylu Art Deco. Klosze wykonane z polerowanego mosiądzu o lustrzanej powierzchni.   

 

W dolnej partii półkoliste, talerzykowe elementy wykonane z pleksi, ułożone jeden nad drugim, tworzą rytmiczny ornament. Po bokach kinkietu znajdują się dwa trójkątne elementy w kolorze srebrnym, dopełniające i zamykające kompozycję lampy opartą na trójkącie.

 

Styl Hollywood Regency związany jest z epoką Złotej Ery hollywoodzkiego kina, gdzie estetyka produkcji hollywoodzkich bezpośrednio wpłynęła na rozwój stylu projektowania wnetrz. Wnętrza w stylu Hollywood Regency urządzane były z rozmachem, elementy połyskujące, chromowane i lustrzane wykończenia nadawały luksysowy charakter. Charakterystyczne było także odważne stosowanie kolorów, wzorów i kontrastów. Wśród najważniejszych projektantów i dekoratorów wnetrz, których projekty rezydencji w południowej Kalifornii stały się niemal definicją stylu Hollywood Regency wyróżnić należy Dorothy Draper, George’a Vernona Russela, czy Douglasa Honnolda.

 

 

Para kinkietów w stylu Art Deco, lata 70

1 590,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Szerokość 38 cm
Wysokość 15 cm