Para kinkietów. Szklane kule na palisandrowej sztabce

Para kinkietów na palisandrowych sztabkach. Lampy w stylistyce ciepłego modernizmu.  Piękny projekt oparty na kubiczncyh formach i najlepszej jakości matariałach.  Kinkiety ustawione na palisandrowych sztabkach. Mosiężne rączki podtrzymują klue ze szkła mlecznego. Forma pozostaje prosta, ale poprzez połączenie pięknych materiałów i wyeksponowaniu ich walorów estetycznych jest bardzo elegancka i ozdobna. Oszczędność formy łączy się z przytulnością drewna. 

 

Palisander należy do najbardziej pożądanych gatunków drewna – ze względu na jego walory wizualne i właściwości – jest drewnem bardzo twardym i ciężkim, oleistym, o bardzo dużej wytrzymałości. Zachwyca pięknym usłojeniem. Należy do najdrożych gatunków drewna. 

 

Kubiczna bryła charakteryzująca przedstawioną lampę jest jednym z głównych motywów przewodnich stylu Art. Deco, który swój punkt kulminacyjny osiągnął w latach 20. i 30. XX wieku, później nadal inspirując artystów i projektantów przedmiotów użytkowych o prostej, nowoczesnej formie, stając się synonimem współczesnej elegancji.

Para kinkietów. Szklane kule na palisandrowej sztabce

Niedostępny