Pakiety przetrwania były zestawem przedmiotów które mogły zapewnić żołnierzowi przeżycie. Ich wyposażenie różniło się w zależności od czasu wykonania, kategorii pakietu i docelowego miejsca przebywania żołnierza. Za artykuły niezbędne w takim pakiecie uchodziły: papierosy, zapałki, papier toaletowy, guma do żucia oraz tabletki do uzdatniania wody lub uzupełniania soli w organizmie. W przypadku wojny w Wietnamie, paczki zawierały liczne ostrzeżenia o malarii i instrukcje profilaktyki.

 

Prezentowane oryginalne opakowanie z szarego papieru jest impregnowane, z folią po wewnętrznej stronie. Na opakowaniu spis zawartości paczki przetrwania: “ACCESSORY PACKET: / Cigarettes, Matches, Toilet paper, / Gum, Salt Tablets”. Z drugiej strony ostrzeżenie o środkach zapobiegawczych na terenie z zagrożeniem malarią.

Z paczki zachowały się dwa oryginalne produkty: zapałki oraz dwie buteleczi tabletek.

Zapałki (5 sztuk) musiały znaleźć się w pakiecie jako podstawowe wyposażenie. Zabezpieczający je kartonik został wykorzystany do ponowienia ostrzeżenia, że ugryzienia komarów powodują malarię.

Dwie buteleczki zawierają tabletki bogate w sole, najprawdopodobniej głównie sód. Podczas wojny w Wietnamie były uznawane za konieczność w diecie żołnierza, ponieważ ze względu na tropikalny klimat, żołnierz wydalał dużo soli wraz z potem, co prowadziło do wyczerpania i odwodnienia. Tabletki miały uzupełniać niedobory. Na etykietach widoczne są zalecenia, wskazujące, że przy spożywaniu tabletek należy pić duże ilości wody. Dziś zostały zastąpione przez nowsze technologie napojów z elektrolitami.

Pakiet przetrwania w czasie wojny w Wietnamie, Stany Zjednoczone

280,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków