Rzeźba autorstwa słynnego polskiego artysty, Bronisława Chromego. Przedstawia owieczkę. Wykonana z kamienia oraz aluminium. Połączenie tych dwóch materiałów jest charakterystyczne dla rzeźbiarskiej twórczości Chromego. Artysta często wykorzystuje kamienie o naturalnych kształtach, które stają się inspiracją do stworzenia rzeźbiarskiej formy.
 
Motyw owieczek Chromy wykorzystał również w innych swoich pracach. Szczególnie znane są Owieczki ze skweru przed Akademią Rolniczą, które na stałe wrosły już w krakowski krajobraz, a także Owieczki na nagrobku Lidii Zamkow na cmentarzu rakowickim w Krakowie.
 
Bronisław Chromy (ur. 1925 r.) to znany polski rzeźbiarz, medalier, rysownik i malarz, a także profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Po ukończeniu Liceum Sztuk Plastycznych studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie uzyskał dyplom w 1956 roku. Uczeń Xawerego Dunikowskiego.


W twórczości Bronisława Chromego pojawiają się tematy historyczne i martyrologiczne, muzyczne, kosmopolityczne, a także animalistyczne. Artysta jest autorem wielu rzeźb, które na stałe wpisały się w przestrzeń miejską Krakowa np. rzeźby Smoka Wawelskiego znad Wisły (1969 r.), Sów z Plant krakowskich, czy Fontanny grajków na Placu Wolnica.

Owieczka, Bronisław Chromy. Kamień, aluminium.

3 800,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Szerokość 14,5 cm
Wysokość 13 cm