Naturalnych rozmiarów, całopostaciowe przedstawienie Napoleona Bonaparte. Kopia znanego obrazu jednego z najwybitniejszych francuskich, klasycystów Jacques’a-Louis’a David’a. Obraz wykonany w technice printu z ręcznym podmalowaniem.

Obraz wiernie naśladuje oryginał. Naturalnych rozmiarów sylwetka Napoleona Bonaparte w reprezentacyjnym mundurze. Postać ustawiona na tle bogato dekorowanego wnętrza, zdobionego insygniami cesarskiej i militarnej władzy. Obraz malowany w stylu klasycystycznym z dbałością o realizm postaci, nie rezygnując przy tym z patosu i reprezentacyjnej funkcji przedstawienia. Piękne studium twarzy, detali stroju, oraz wnętrza.  

 

Postać Napoleona Bonaparte na stałe zapisała się w historii świata i do dzisiaj budzi kontrowersje. Cesarz Francuzów, król Włoch i protektor Związku Reńskiego z jednej strony uważany jest za wybitnego męża stanu, doskonałego stratega i przywódcę, reformatora prawa i ustroju państwowego, z drugiej zaś za agresora i tyrana.

W polskiej tradycji romantycznej i niepodległościowej Napoleon jest wiazany z ogromnymi nadziejami na odzyskanie niepodległości, które w czasie zaborów społeczeństwo polskie wiązało bezpośrednio z osobą Napoleona.

 

WYMIARY:

178 cm x 76 cm bez ramy

10 cm szerokość ramy

Napoleon Bonaparte. Kopia obrazu Jacquesa-Louisa Davida.

3 800,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Szerokość bez ramy 178 cm x 76 cm