Dużych rozmiarów, ciężki i masywny sześcioramienny żyrandol w stylu Art Deco. Wykonany ze świetnej jakości materiałów – cyzelowanego i srebrzonego brązu oraz szkła.

 

Wybitny przykład wysokiej klasy wyrobów Art Deco – unikat na rynku antykwarycznym.

 

Lampa została odlana z brązu, kosztowniejszego niż mosiądz materiału, który dawał piękniejszy efekt, dzięki cyzelowaniu pozwalającemu na wykonanie bardziej precyzyjnych, drobniejszych szczegółów. Brąz należy też do najtrwalszych materiałów, zapewniających długowieczność wyrobów. Dla uzyskania pożądanych efektów kolorystycznych został posrebrzony.

 

Konstrukcja żyrandola jest solidna i dość masywna. Długi, gdyby trzon o sześciobocznym przekroju, od dołu i od góry zdobi kanelowanie. Trzon przechodzi w szeroką, sześcioboczną podstawę, z której wyrasta sześć ramion. Kanelowany pręt ramienia ma ciekawy kształt – rozszerza się ku zewnątrz i w najszerszym miejscu wygina do góry, by przejść w ozdobny, gruby pierścień stanowiący profitkę, w której umieszczono szklany, kielichowy klosz.

 

Unikatowe klosze wykonane hutniczo mają lekko opalizującą, matową strukturę. Brzeg zrobią okrągłe i spływające krople zastygłego, przezroczystego szkła.

 

Ciekawe zdobienia pokrywają przysufitkę oraz spód dekla podtrzymującego ramiona. Wykonano je z powtarzalnych, nałożonych na siebie, trójkątnych motywów, rozdzielonych pasami rudego, niesrebrzonego brązu. Motywy układają się w wieloramienną, zmultiplikowaną gwiazdę. Elementy zdobień mają interesującą strukturę z drobnymi wgłębieniami, dającą efekt podobny do faktury skóry.

 

Wielkość nienachlanych, wywarzonych zdobień o zróżnicowanej fakturze – od gładkiej i połyskującej do prawie całkiem matowej, które powtarzane, korespondują i kontrastują ze sobą, świadczy o wybitnej jakości projektu.

Monumentalny żyrandol Art Deco. Posrebrzany brąz. Francja

4 900,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków