Unikatowa, projektowana lampa Willy Rizzo, odznaczająca się monumentalnymi rozmiarami. Ikona designu międzynarodowego. Poszukiwana przez znawców najlepszego światowego wzornictwa.

 

Niezwykła, architektoniczna struktura lampy wykonana z lustrzanych tafli połączonych za pomocą mosiężnych złoconych profili. Lustrzane tafle w kolorze dymnego szkła charakteryzuja się przyjemnym, ciepłym odcieniem. 

 

Zgeometryzowana, prosta forma lampy oparta na kształtach addytywnych, połączonych ze sobą brył geometrycznych podkreśla modernistyczny, wręcz totemiczny charakter przedmiotu i sprawia, że lampa zyskuje rzeźbiarską strukturę.

 

Willy Rizzo to włoski fotograf i designer słynący z projektów luksusowych mebli i wyposażenia wnętrz. Rozgłos i bogactwo przyniosły mu projekty do filmu Felliniego – La Dolce Vita. Jego dzieła zaczęły kupować wielkie sławy, wśród których znaleźli się m. in. Salvador Dali i Brigitte Bardot. W 1968 roku Willy Rizzo założył własną markę, oraz fabrykę pod Rzymem, gdzie wszystkie wyroby były wykonywane ręcznie. Coraz większa popularność pozwoliła na założenie nowych butków w Europie i Ameryce, gdzie w jego wyroby zaopatrywali się najbogatsi.  

 

Twórczość Rizziego odznacza się wyrafinowanymi, modernistycznymi formami charakterystycznymi dla projektów Miesa van der Rohe i Le Corbusiera – łącząc proste linie, geometryczne formy z wysokiej jakości materiałami. Wykorzystując modernistyczne zasady funkcjonalności i prostoty form równocześnie unikał masowej produkcji i wykorzystywania nowoczesnych materiałów sprzeciwiając się trendom i wracając do tradycyjnego myślenia o rzemiośle. Ponadto brak wykształcenia w zakresie projektowania mebli sprawił, że Willy Rizzo znalazł się poza rodzimymi tradycjami projektowymi Włoch, dzięki czemu jego styl był pozostał wyjątkowy.

 

Projekty Willy Rizzo są obecnie bardzo cenione – o czym świadczyć może eksponowanie ich w najlepszych muzeach świata np. w Metropolitan Museum w Nowym Jorku.

 

Modernistyczna lampa lustrzana XXL, WILLY RIZZO, lata 70.

3 600,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Szerokość podstawa: 16 cm x 16 cm klosz: 31 cm x 31 cm
Wysokość 75 cm