Obraz ukazujący gruszki. Piękna martwa natura, malowana w sposób realistyczny. Autor wzorował się na klasykach barokowego malarstwa holenderskiego, jednak z uwagi na prostą kompozycję  i widoczna fakturowość obraz jest też bardzo nowoczesny.

 

Prezentowany obraz jest pięknym studium owoców. Gruszki ustawione w  rządku, lecz w różnej konfiguracji, niektóre  lekko przechylone, inne leżą. Każdy owoc jest inaczej ukształtowany.  Autor starał się ukazać  gruszkę  z każdej strony.  Widoczny jest tutaj zachwyt nad detalem i urodą zwykłych przedmiotów. Również kolorystyka owoców oparta na żółciach i zieleniach wzbogacona została lekkim blaskiem i swego rodzaju rumieńcem, który nadaje całości bardziej realistycznego charakteru. Całość pięknie współgra z miętowym tłem.

 

Obraz oprawiony w dobrane do niego passe-partout i rustykalną, kanelowaną ramę.

 

  Martwe natury to temat nie zwykle popularny w sztuce holenderskiej.Wiązało się to  z przekształceniami struktury społecznej – zwiększeniem ilości i potęgi mieszczaństwa i obyczajnością religijną. Od tej pory domu zaczęły zapełniać przedstawienia świata otaczającego człowieka, a nie zabronione sceny religijne. W martwej naturze holenderskiej najwyższe mistrzostwo osiągnęli m.in. Jan Dawidsz de Heem i Pieter Claesz.

 

 

Martwa natura. Gruszki.

1 590,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków