Fotel prezentuje nowoczesny, modernistyczny design. Zamiast ciężkiego, ciemnego drewna używanego tradycyjnie w meblarstwie, wykonany został z giętego, wypolerowanego profilu metalowego.  Siedzisko oraz ledwie zarysowane oparcie pokryte zostały tapicerowaniem ze skóry w kolorze głębokiej czerni.

 

Forma gięcia fotela wywodzi sie z jego konstrukcji. Widok boczny układa się w literę E. Jest złożony z dwóch profilów w kształcie podkowy. Konstrukcja oparta jest na przedniej części mebla, nie mając żadnego punktu wsparcia w części tylnej, dzieki czemu mebel lekko balansuje i amortyzuje ruchy, co sprawia ze jest niezwykle wygodny. 

 

Meble tego typu wywodzą się z mebli w typie TUBULAR, których konstrukcja oparta była o gięte rurowe profile. Pierwsze meble prezentujące ten styl w latach 20. XX wieku, zaprojektowane zostały jednocześnie przez Marta Stama, Miesa van der Rohe oraz Marcela Breuera. 

 

Dzisiaj meble z giętych rurek stalowych stanowią kanon mebli biurowych. To klasyki, a jednocześnie przykłady nowoczesnego i rewolucyjnego designu. Meble tego rodzaju prezentowane są w wielu muzeach np. w Vitra Design.

Dostępne 3 szt.

Fotel rurowy w stylu Marcela Breuera, metal i skóra, lata 60.

1 290,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Szerokość 51 cm
Wysokość 66 cm, siedzisko: 43 cm
Głębokość 46 cm