Średnich rozmiarów lustro w stylu rokoko. Dekoracyjna rama rzeźbiona w drewnie, w całości złocona złotem płatkowym na tzw. bolus, czyli szlachetny podkład do złoceń płatkowych wykorzystywany m. in. w rzeźbach barokowych. Bogata dekoracja snycerska z motywem kwiatów, muszli palmetowej i ornamentem rocaille charakterystycznym dla sztuki okresu rokoka. Dekoracja bardzo plastyczna, ażurowa.
 
Niewielkie ubytki złoceń w górnej częsci ramy.


Kosztowna technika złocenia oraz ilość złota wykorzystanego do pokrycia powierzchni sprawiają, że jest to wyjątkowej urody dzieło sztuki zdobniczej. Tego rodzaju oryginalne, luksusowe przedmioty dekoracyjne należą do rzadkości na rynku antykwarycznym.


 
Rokoko to nurt stylistyczny, który najbardziej wyraźnie uwidaczniał się w ornamentyce, architekturze wnętrz, malarstwie i rzemiośle artystycznym. W sztuce europejskiej występował w latach 1720 -1790. Styl rokokowy poprzez swoją kameralność i zmysłowość sprzeciwiał się pompatycznemu i monumentalnemu barokowi. Wyróżniał się przede wszystkim lekkością, dekoracyjnością form, asymetrią, swobodną kompozycją, a także płynnością linii.


 
Pozłacanie techniką pulmentową czyli na tzw. bolus polega na przyklejaniu płatków złota do powierzchni pokrytej warstwą gruntu oraz bolusu czyli glinki o czekoladowo – czerwonawym zabarwieniu. Ten wyjątkowy rodzaj glinki tworzy kleistą i tłustą powierzchnię, do której z łatwością przylegają płatki złota. Następnie powierzchnia ta jest dokładnie polerowana agatem, aż do uzyskania pięknego połysku. Technikę pulmentową stosowano już od wczesnego średniowiecza, nie tylko do złocenia rzeźb ale i obrazów, miniatur, ram oraz wnętrz.

Lustro w stylu rokoko. Rama rzeźbiona w drewnie, złocona na bolus. XVIII w.

4 500,00 PLN
Wysyłka kurierem (Europa) 60,00 PLN
Wysyłka kurierem (Polska) 39,00 PLN
Wysyłka kurierem (USA) 80,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków