Spektakularne, duże lustro w kształcie elipsy. Do zawieszenia w pionie lub poziomie. Tafla szkła barwiona na niezwykły kolor złotawo-różowy. Całość ujęta w płaską, mosiężną ramę.  Doskonały projekt opiera się na minimalizmie i harmonii idealnych proporcji.

 

 

Elipsa, tak jak okrąg uważana jest za kształt idealny. Od zwykłego owalu odróżniają elipsę precyzyjne, matematycznie wyliczane proporcje, które mają wywoływać w widzu odczucia przyjemności przez samo patrzenie. Nie bez powodu figura była jedną z najczęściej używanych w okresie baroku, wpisywała się w podstawowe założenia nurtu, by zachwycać przez piękno form. Elipsa jest wynikiem rozważań naukowców i myślicieli nad estetyką i jej powiązaniem z matematyką. Jest związana z tak zwanym złotym porządkiem – doborem proporcji, który sprawia, że odpowiednie kompozycje wywołują przyjemne odczucia i są dla nas źródłem przyjemności estetycznej 

 

 

Zachwyca barwienie tafli, dające spektakularny ciepły i miękki i otulający efekt. Kolory oscylują wokół ciepłych tonów miedzi – między różem, złotem i pomarańczem.

 

 

Subtelnym zdobieniem jest fazowanie, które otwiera i rozświetla kompozycję. Faza jest dość głęboka, prawie centymetrowa.

Lustro dymne elipsa. Tafla barwiona na różowo-miedziany kolor

Niedostępny