Sporej wielkości ciężka lampa podłogowa o oryginalnej formie przypominającej lizak – lollipop. Wykonana ze świetnej jakości materiałów – polerowanego mosiądzu i szkła mlecznego.

 

Piękny, harmonijny projekt, nawiązujący do najlepszych wzorców i motywów XX-wiecznego designu.

 

Opiera się na minimalistycznych, idealnych formach takich jak linia, okrąg i kula.

 

W sferycznej formie kuli osadzonej na mosiężnej półkolistej obsadce odnaleźć można wzorce stosowane w nurcie SPACE AGE. Równocześnie jednak, czysty i elegancki projekt można wywodzić bezpośrednio z projektów modernistycznych, w wydaniu luksusowym, podkreślanym przez złoty odcień mosiądzu zestawionego z bielą mlecznego szkła.

 

Bardzo ciężka, stabilizująca podstawa na rzucie okręgu, przechodzi w stożek, by połączyć się z rurką trzonu. Forma podstawy koresponduje z masywną obsadką, w której umieszczono klosz. Góra przyjmuje sferyczną formę, gdzie mosiężne zwieńczenie będące 1/3 formy kuli łączy się płynnie i dopełnia z masywną kopułą klosza.

 

Space age – nurt w modzie i designie popularny zwłaszcza w latach 60. Wiązał się z rozwojem techniki i wyścigami kosmicznymi między USA a ZSRR. Pierwsze kosmiczne loty, ciągle pojawiające się nowe wynalazki fascynowały całe społeczeństwa, a co za tym idzie zaczęły być inspiracją dla projektantów, którzy chcieli stworzyć przedmioty i modę nowego jutra. Geometryzacja, elementy wyposażenia statków kosmicznych, plastik i nowe materiały, biel i srebro to elementy charakterystyczne dla tego stylu.   

Lollipop. Lampa modernistyczna w stylu SPACE AGE. Francja

1 690,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Wysokość 145 cm