Grafika sportowa to typ karty kolekcjonerskiej  z XI Letnich Igrzysk Olimpijskich odbywających się w dniach 1-16 sierpnia 1936 roku w Berlinie. Fotografia przedstawia widok toru regatowego w Grünau podczas wyścigu ósemek na krótko przed metą.

 

Stylistyka czarnobiałej fotografi ukazującej sylwetki sportowców zatrzymane w ruchu oraz trybuny pełne kibiców prezentuje kwintesencję fotosów sportowych z najważniejszych wydarzeń lekkoatletycznych na świecie.

 

Gospodarzem XI Letnich Igrzysk Olimpijskich w 1936 r. była III Rzesza Niemiecka, co budziło wówczas duże kontrowersje. Pomimo licznych prostestów środowisk sportowych i opinii publicznej, a także wcześniejszej krytyki Adolfa Hitlera, który Igrzyska określił jako “wymysł Żydów i masonów”, zawody w nazistowskich Niemczech doszły do skutku. Władze III Rzeszy zakazały jednak uczestnictwa w Olimpiadzie sportowcom pochodzenia żydowskiego.
 
Podczas Olimpiady w Berlinie po raz pierwszy w historii nowożytnych Igrzysk znicz olimpijski został zapalony od ognia przyniesionego z Grecji. Po raz pierwszy również wydarzenia z aren olimpijskich były transmitowane w telewizji.
 
Grafika w artystycznej oprawie.

Regaty, wyścig ósemek - grafika sportowa z XI Letnich Igrzysk Olimpijskich w Berlinie w 1936 r.

240,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków