Modernistyczna lampa podłogowa wykonana z mosiądzu. Posiada dwa punkty świetlne – główny oraz dodatkowe światło punktowe. Główne ramię lampy posiada możliwość regulacji wysokości. Sferyczny klosz ze świetlówką umieszczony na szczycie ramienia również ruchomy, pozwala na skierowanie światła bezpośrednio w górę lub pod kątem.

 

Dodatkowy punkt świetlny umieszczony na drugim ramieniu lampy. Ruchome ramię pozwala na ustawienie punktowego oświetlenia pod dowolnym kątem w pionie i w poziomie.

 

Lampa posiada dimmer (ściemniacz).

 

Ramię ze światłem punktowym posiada oddzielny włącznik.

 

Lampa charakteryzuje sie syntetyczną, modernistyczną formą w dużej mierze wynikającą z funkcji przedmiotu.

 

Takie funkcjonalne i architektoniczne podejście do projektowania przedmiotów użytkowych  jest dziedzictwem Bauhausu - niemieckiej uczelni artystyczno-rzemieślniczej powstałej w 1919 r. z połączenia Akademii Sztuk Pięknych i Szkoły Rzemiosł Artystycznych, której założycielem był Walter Gropious – jeden z najwybitniejszych architektów epoki modernizmu.

 

Bauhaus uczył architektonicznego myślenia w projektowaniu przedmiotów użytkowych. Projekty artystów wywodzących się z Bauhausu charakteryzowały się dążeniem do redukcji elementów konstrukcyjnych oraz uproszczaniem formy polegającej na racjonalizowaniu struktury jak i elementów dekoracyjnych. Cechy te są charakterystyczne dla modernizmu.

Modernistyczna lampa podłogowa z regulowanym ramieniem, mosiądz, lata 70.

990,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków