Krzesło prezentuje nowoczesny, modernistyczny design.  Wykonany w latach 70-80. Prosta i syntetyczna forma nawiązuje do Bauhausu. Zamiast ciężkiego, ciemnego drewna używanego tradycyjnie w meblarstwie, wykonany został z giętego, wypolerowanego profilu metalowego pokrytego chromowaniem.  Siedzisko oraz  oparcie pokryte zostały tapicerowaniem z  eko skóry w kolorze kasztanowym.

 

Chromowana, rurowa konstrukcja przełamana ciepłym, ceglanym odcieniem  tapicerki.  Świetny, minimalistyczny projekt łączący najlepsze cechy modernizmu. Konstrukcja z giętych rur jest efektowna i wygodna, balansuje dopasowując się do ciężaru ciała i idealnie podtrzymując sylwetkę. Funkcjonalne, gięte elementy nawiązują do najbardziej znanych projektów z lat  20.-30. XX wieku.

 

Dostępne cztery sztuki.

 

 

Prototypem prezentowanych foteli są meble tubular, o konstrukcji opartej na giętych rurach. Pierwsze krzesło tego rodzaju zostało zaprojektowane pod koniec lat 20. XX w. równolegle przez Marta Stama, Marcela Bruera, Ludwiga Mies van der Rohe.

 

Dzisiaj meble z giętych rurek stalowych stanowią kanon mebli biurowych. To klasyki, a jednocześnie przykłady nowoczesnego i rewolucyjnego designu. Meble tego rodzaju prezentowane są w wielu muzeach np. w Vitra Design Museum w Weil am Rhein w Niemczech.

Krzesła chrom, efekt skóry Marone. Metal chromowany. Lata 70-80.

470,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Szerokość 42 cm
Wysokość 80 cm