Krzesło „Skoczek” to ikona polskiego designu okresu PRL. Wyróżnia je rozpoznawalny projekt znany z historii polskiego wzornictwa

 

Prezentowane krzesło posiada wykończenie klasy premium, w stylu Art Deco. Elementy drewniane politurowane, co odróżnia krzesła od egzemplarzy lakierowanych, dostepnych na obecnym rynku. Tapicerka z wysokiej jakości wełny w kolorze szarym, dobrana indywidualnie. Krzesła po profesjonalnej renowacji.

 

Krzesło „Skoczek” zaprojektował w 1965 r. Juliusz Kędziorek dla Gościcińskich Fabryk Mebli. Forma krzesła zaprojektowana została  na wzór skoczni narciarskiej. W latach 60. i 70. skoki narciarskie w Polsce cieszyły się ogromną popularnością. Na jej fali powstał projekt polskiego krzesła. Pierwowzór projektu został zaczerpnięty z Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

 

W 1966 r. na wystawie w Poznaniu “Skoczek” został nagrodzony prestiżową nagrodą za funkcjonalność i dobry design. 

 

O rozpoznawalności projektu krzesła "Skoczek" świadczy jego ikoniczny wzór zakorzeniony w kulturze i historii sztuki XX wieku. W 2011 roku model ten był prezentowany na wystawie "Chcemy być nowocześni. Polski design 1955-1968 z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie" prezentującej sztukę użytkową lat 60.

Krzesło Skoczek, Polska, Lata 60. XX w.

850,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Szerokość 51 cm
Wysokość krzesła: 74 cm siedziska: 42 cm
Głębokość krzesła: 45 cm siedziska: 41 cm