Rozpoznawalny i znany z ikonografii model krzesła wyprodukowany przez niemiecką firmę CASALA, która na rynku meblarskim znana jest już od 1917 roku.

 

Krzesła w całości wykonane zostały ze sklejki. Nogi w formie płóz sprawiają, że mebel jest bardzo stabilny. Krzesła wyróżnia ciekawy, modernistyczny projekt, który został dodatkowo podkreślony przez intensywny, czerwony kolor.

 

W latach 60. i 70. XX wieku, modelowanie ze sklejki było jednym z istotnych zainteresowań projektantów wzornictwa przemysłowego w Europie i na świecie. Sklejka jest materiałem lekkim i łatwo poddającym się modelowaniu na gorąco, dzięki czemu możliwe było tworzenie projektów zawierających krzywizny i płynne, organiczne linie. Zastosowanie sklejki pozwoliło projektantom na poszukiwanie optymalnych a zarazem oryginalnych form, które odpowiadać miały na estetyczne i praktyczne potrzeby użytkowników.

 

Również kolorystyka oscylująca w granicach czerwieni i pomarańczu jest charakterytyczna dla wzornictwa II poł. XX w. Dekoracje i lampy utrzymane w tych barwach tworzyły akcenty kolorystycze w ówczesnych wnetrzach.

 

Krzesło po konserwacji

 

MEBEL SYGNOWANY. DOSTĘPNE 2 SZT

Krzesło CASALA . Niemcy, lata 60.

340,00 PLN
Wysyłka kurierem 19,00 PLN
Odbiór w salonie 0,00 PLN
Miasto Kraków

Szczegóły produktu

Szerokość 38 m
Wysokość krzesła: 70 m siedziska: 40 cm
Głębokość krzesła: 42 cm siedziska: 38 cm