Polskie krzesła w stylu art deco

 

Siedzisko wyściełane aksamitem o fioletowo-szafirowym odcieniu. Zaplecek ergonomicznie wygięty, fornirowany drewnem orzechowym (?) o widocznym usłojeniu.

 

Meble cechuje syntetyczna, zgeometryzowana forma, doskonały projekt oraz wykorzystanie materiałów najwyższej jakości. Krzesła stanowią esencję polskiego stylu  Art Deco.

 

StylArt Deco stał w opozycji do bogatych ornamentów eklektyzmu i secesji. Charakteryzowało go nowoczesne dążenie do syntetycznego ujmowania form oraz ich geometryzacji. Piękna poszukiwano wówczas głównie w funkcji przedmiotu użytkowego. Połączenie luksusowych materiałów oraz nienagannych, kubicznych form stało się synonimem elegancji.

 

W odróżnieniu od designu lat 60. XX w, który był stylem demokratycznym, przeznaczonym dla wszystkich, styl Art Deco od zawsze stanowił synonim luksusu i nowoczesności. Twórcy Art Deco wielką wagę przykładali do dokładnego i perfekcyjnego wykonania przedmiotu użytkowego. Chętnie stosowali kosztowne materiały i okleiny najwyższej jakości, co bezpośrednio przekładało się na wysoką cenę produktów.

 

Dostępne 2 szt

Krzesła Art Deco. 2 szt. Polska Lata 30.

Sprzedane